Čo znamená „maľovanie na kľúč“

Potrebujete vymaľovať byt či dom? Ak máte v rozpočte voľné prostriedky, ste zaneprázdnený človek, nemáte chuť riešiť detaily vecí okolo maľovania bytu či domu, je „maľovanie bytu (domu) na kľúč“ maliarmi pre vás jedna z možností ako sa dopracovať k výsledku. Prečo len jedna z možností? Môžete si totiž objednať vymaľovanie u človeka alebo firmy, ktorí zabezpečia maliarov a všetko okolo a budú celý projekt realizovať za vás.
Naše maľovanie na kľúč vás vyjde ekonomicky výhodnejšie, pretože budeme vašim výkonným partnerom i realizátorom v jednom.

Čo si predstavujeme a realizujeme pod pojmom maľovanie bytu či domu na kľúč?

Vymaľovanie podľa predstáv klienta, on sa nestará o nič

Takmer tak, no presnejšie je to nasledovne.
Maľovanie nehnuteľnosti „na kľúč“ robíme podľa predstáv klienta, s ktorými sa zoznámime pred začatím prác a on sa už o nič okolo nestará. Maľovanie na kľúč sa môže týkať bytu, domu, garáže alebo len radiátorov. V prípade, že je potrebná konzultácia, pretože sa vyskytne v priebehu maľovania nejaká nepredvídaná okolnosť či nejasnosť, klienta samozrejme kontaktujeme a konzultujeme ďalší postup. Na začiatku si dohodneme. kde sú hranice opodstatnenosti kontaktovania, aby sme neobťažovali napr. na dovolenke a pod.

V skutočnosti je naša prvá požiadavka na klienta na začiatku maľovania výber farieb zo vzorkovníka. Potrebujete posúdiť vaše nápady, návrhy? Poradíme trendy, inakosti, možno i také, o akých ste ešte nepočuli. Následne obdržíme spravidla kľúče od nehnuteľnosti a tým to pre klienta na čas hasne.

Samozrejme, v prípade záujmu a času, sa môžete kedykoľvek prísť pozrieť na postup a kvalitu prác. Väčšinou však máme pri týchto projektoch plnú dôveru a uvidíme sa až pri preberaní výsledku maľovania.
Druhý úkon z vašej strany nastupuje po ukončení maľovania a dohodnutých prác – prebranie prác a úhrada našich služieb.
Také jednoduché je v skratke maľovanie na kľúč 🙂

Maľovanie na kľúč - osobitosti

Nie každý zákazník si dovolí mať k maliarom plnú dôveru a odovzdá kľúče od bytu (niektorí si vymenia na čas maľovania zámky). Niektorí nám prídu ráno otvoriť a večer po nás zamykajú…
Maľovanie na kľúč je pre nás pocta a tak k tomu i pristupujeme.

S nami máte istotu, že sa do vášho bytu nedostane počas vašej neprítomnosti zvedavý sused, bývalá manželka, či iná nepovolaná osoba. To platí, samozrejme, i keď zákazka nie je na kľúč. Pri vašej dlhodobejšej neprítomnosti je to podľa nás zvlášť citlivá otázka. Prístup tretím osobám umožníme len po vašom predchádzajúcom telefonickom alebo sms-kovom súhlase.

Pri projektoch typu „maľovanie na kľúč“ je základom dôvera. Nielen recenzie z internetu či dobrá cena. Zatiaľ sme robili maľovanie na kľúč vždy na základe osobného odporúčania. Niekto však môže pred odchodom poveriť priebežnou kontrolou našej práce svojho príbuzného, niekto si najme odborníka. Nie sme proti, naopak. Takže ak si chcete dať vymaľovať na kľúč, zvážte i takúto možnosť.

Pri projektoch ako je stavba domu nepomôže niekedy dokonca ani stavebný dozor, je to aj o šťastí natrafiť na skutočného profesionála. V maľovaní je to podobne. Na základe skúseností a realizovaných projektov i organizácie vnútri našej malej firmy (odborným garantom prác je otec jedného z nás, ktorý má viac ako 40-ročné skúsenosti s maľovaním bytov a domov v Bratislave a okolí) si dovolíme tvrdiť, že sme pre vás serióznym partnerom, ktorému môžete plne dôverovať.

Prečítajte si dva prípady ako prebiehalo maľovanie na kľúč – sú z našej praxe.

Príklad 1 - Maledivy

Náš zákazník – v práci veľmi vyťažený človek – sa rozhodol spojiť príjemné s užitočným. Odletieť na dovolenku na Maledivy (preto máme tento projekt maľovania v hlave ako Maledivy) a nechať si v neprítomnosti počas dovolenky vymaľovať dom v Bratislave. Na základe odporúčania známeho oslovil nás. Spravili sme spoločne obhliadku, prešli zoznam navrhovaných prác, dohodli cenu, termín maľovania. Deň pred odletom nám odovzdal kľúče a… odletel.
Dva týždne sme o ňom nepočuli.

My sme nemali dôvod kontaktovať ho, pretože všetko išlo bez problémov. Dom nebol starý, steny boli po kvalitnej rekonštrukcii. Radosť pracovať s takými stenami. Maľovanie domu sme robili zvnútra i zvonku. Hoci komplexné maľovanie je pomerne zložité na početnosť úkonov – od sťahovania a pokrývania cez demontáže krytiek k samotnému maľovaniu a uvedeniu priestorov do pôvodného stavu, počas prác sa nevyskytlo nič neočakávané. Aj partnerská umývacia služba, ktorú sme v rámci dohody objednali, odviedla skvelú prácu. Žiadne prekvapenie.

Keď sa vrátil, prišiel do „nového“ domu. Všetko čerstvo vymaľované, vyvetrané, dýchalo novosťou. Na stenách boli krásne svieže farby podľa jeho výberu zo vzorkovníka a potešila ho i jedna miestnosť, ktorej farebnosť nechal na nás.
Nasledujúci deň sme spoločne prešli všetky miestnosti, zrekapitulovali priebeh dôležitých či zaujímavých momentov. Výsledok sa mu veľmi páčil, vykonal úhradu a dodnes býva vo svojom vymaľovanom dome. Takáto spolupráca mu prišla veľmi vhod, páčila sa mu a vieme, že počas niektorej z jeho ďalších dovoleniek budeme maľovať u neho opäť.

Nie vždy to však prebehne tak hladko.

Príklad 2 - Vrtuľník

Zákazníčka sa rozhodla podobne ako v predchádzajúcom príklade spojiť príjemné s užitočným. Odcestovala na dovolenku na základe našej dohody sme mali počas dovolenky vymaľovať jej dom v Bratislave. Oslovila nás na základe odporúčania svojho známeho, ktorému sme maľovali byt. Vykonali sme obhliadku, špecifikovali rozsah prác (súčasťou bolo i maľovanie terasy), odsúhlasili si zoznam prác, dohodli cenu i termín maľovania.
Odovzdala nám kľúče a odcestovala.

Začali sme pracovať podľa plánu a všetko išlo ako po masle. Čakali sme na vhodné poveternostné podmienky, aby sme mohli vymaľovať terasu ako bolo dohodnuté. Keď sme mali už väčšinu stien vo vnútri v poriadku, predpoveď počasia hovorila, že nás čaká nasledujúci deň maľovanie terasy.
Prešli sme si podrobne podklad na terase. Mal len minimálne nedostatky, ktoré sme vedeli bez problémov odstrániť. Prešmirgľovali sme podlahu a prakticky bola pripravená na maľovanie na ďalší deň. Ráno sme spravili prvý náter, nechali predpisovo zaschnúť a potom spravili druhý náter.
Tešili sme sa z krásnej práce. Novo natretá terasa vyzerala čarovne.

Neprešlo 5 minút krásy, keď pomerne nízko nad domom preletel vrtuľník robiaci vyhliadkové lety nad Bratislavou. Zvíril prach a suché lístie zo susedných pozemkov. Ani nie za minútu bolo po krásnej terase. Chcelo sa nám plakať. Na tie momenty nikdy nezabudneme, hoci dnes sa pri spomienke na to len usmejeme.
Čo povieme klientke?!

Neostalo nič iné ako situáciu riešiť. Zdvihnúť telefón a dohodnúť ďalší postup. Našťastie situáciu pochopila a videla, že to nie je naša chyba. Dohodli sme sa na opätovnom zošmirgľovaní a novom nátere. A zhodou okolností bol majiteľ vrtuľníkovej firmy aj jej známy. Obratom ho kontaktovala a poprosila, aby ďalšie lety nad Bratislavou presmerovali trochu ďalej od našej lokality.

Terasu sme vyčistili, zbrúsili a natreli nanovo. Dokončili práce v dome, podľa dohody poupratovali a zavolali partnerskú umývaciu službu. Keď sa majiteľka vrátila, našla všetko upratané, v tip-top stave. Aj terasu. Hoci sa obávala, že terasa bude po prilepených lístkoch a prachu na povrchu mierne poškodená, odviedli sme špičkovú prácu. Terasa bola naozaj ako nová.

Aj také veci sa stávajú. Dnes si už dávame pozor aj na vrtuľníky!

Čo je súčasťou maľovania na kľúč?

Maľovanie na kľúč pozostáva pre nás väčšinou z nasledujúcich krokov:

 • obhliadka, pozorné vypočutie očakávaní, požiadaviek klienta
 • zhodnotenie stavu, návrh riešení
 • vypracovanie ponuky a návrh termínov
 • prevzatie kľúčov od nehnuteľnosti
 • sťahovanie nábytku
 • zakrytie nemaľovaných plôch, demontáž krytiek, prípadne zvesenie dverí
 • podľa potreby a dohody odstraňovanie starých náterov, tapiet
 • vyspravenie prípadných nerovností a defektov
 • v prípade potreby hygienický antibakteriálny náter, či protiplesňový náter
 • podľa dohody klasické či dekoratívne stierkovanie (sme špecialisti na dekoratívne omietky San Marco)
 • vlastné maliarske práce podľa dohodnutého rozsahu
 • upratovanie hrubej špiny a odvoz
 • zabezpečenie kompletného umytia priestorov (a okien) externou partnerskou službou
 • kontrola a odovzdanie zákazky

Veríme, že vám predchádzajúce riadky pomohli spraviť si predstavu o tom, čo si predstavujeme pod pojmom „maľovanie na kľúč„. Ak potrebujete práve maľovanie na kľúč, nech sa páči, zavolajte cez tlačidlo nižšie, alebo – naše číslo nájdete v časti Kontakt 😉