Dobrý maliar v Bratislave?

Zadali ste do Google „dobrý maliar v Bratislave“alebo „dobrý maliar Bratislava“? Google našiel 3-4 výsledky, ktoré sa vám nepozdávajú, chýba v nich to, čo ste hľadali – slovné spojenie „dobrý maliar“.
Zato obsahujú text Sponzorované, ktorý nahradil donedávna používané označenie Reklama.

Dobrí maliari sa vôbec nemusia objaviť na prvej či druhej pozícií, kde ich hľadáte. Za prvé štyri pozície si totiž firmy platia. A Google ich označuje ako sponzorované. Prvé či druhé miesto vôbec nezaručuje, že výsledky práce budú dobré. Môžu byť, a nemusia.
Pozrime sa presnejšie, čo znamená „dobrý maliar“ –  kto je dobrý maliar a kde ho nájdete.

Dobrý maliar v Bratislave

Tak najprv – dobrý maliar (nielen v Bratislave) môže pracovať jeden, ale aj dvaja. Alebo traja. Viacerým ide práca pri dobrej organizácii citeľne rýchlejšie – kým jeden odbehne dokúpiť, ak niečo chýba, ďalší môžu pokračovať v práci. Dobrí maliari vo dvojici majú ešte jednu výhodu. Ak jeden náhodou ochorie, druhý môže prácu dokončiť.

Keď hľadáte dobrého maliara v Bratislave, hľadáte predovšetkým pekné výsledky práce, hľadáte svoje budúce návraty do príjemne vyzerajúceho bytu. Je pochopiteľné, že keď bývate v Bratislave alebo v okolí, hľadáte profesionálov na maliarske práce v Bratislave a nie v Banskej Bystrici 🙂
K zvýšeniu pravdepodobnosti, že sa „neseknete“, očakávate skúsenosti a slušné vystupovanie. A možno skvelé referencie (nájdete ich na web-stránkach cez vyhľadávač Google vpravo vedľa výsledkov vyhľadávania po zadaní mena firmy, ale aj na stránkach Facebooku).

Profesionálni maliari

Či idete maľovať byt alebo dom, očakávate výsledok, na konci ktorého bude spokojnosť. Ak potrebujete vymaľovať jednu izbu, pri troche šikovnosti to zvládnete aj sami, ale ak sa necítite, dajte radšej prednosť maliarom – profíkom. Taktiež v prípade, že potrebujete vymaľovať celý interiér bytu či domu.

Profesionálni maliari by mali byť zárukou, že práca bude kvalitná, rýchla, a hlavne, že farebné plochy nebudú fľakaté ani o rok či o tri (vedia totiž namiešať správnu hustotu farby a odtiene podľa vašej predstavy). Zohľadnia i odlišnosti povrchov. Je predsa rozdiel maľovať kúpeľňu alebo spálňu. Je rozdiel maľovať stenu alebo strop.
Dobrí maliari majú aj profesionálne štetce, valčeky a ďalšie náradie, ktoré im pomáha dosiahnuť pekný výsledok. Vy si také pravdepodobne na jednu izbu nekúpite, pretože sú drahšie. Špičkoví maliari vedia v súčasnosti dokonca vytvoriť na stene i 3D efekty či namaľovať stenu ako z izby barokového kaštieľa (pozrite si stránku dekoratívne omietky San Marco).

Profesionálni maliari nemusia mať učňovku, musia mať hlavne prax. Ak ich zaškolí človek so skúsenosťami a majú za sebou viac ako 3-4 roky praxe, môžu o sebe povedať, že sú „vyučení praxou“. Tak ako my.

Kvalitné maliarske služby

Obhliadku, ktorá je potrebná na posúdenie skutočného stavu stien by mal dobrý maliar či firma spraviť zadarmo. Na kvalitné maliarske služby je potrebné vidieť stav stien, vypočuť želania zákazníka, určiť potrebu stierkovania, tiež či nebude potrebný protiplesňový náter, rozsah tzv. vysprávok, v prípade domu lešenie atď. Po súhlase s odhadnutou cenou a dohode o termíne sa vás maliar nezabudne pýtať na sťahovanie a zakrývanie nábytku či finálne umytie priestorov (nebýva v cene).

Skrátka, dobrý maliar je vo vašej predstave človek, ktorý vám poskytne kvalitné služby a nezostane po ňom čistenie na 2-3 týždne, však? Dobrý maliar si dnes v Bratislave po sebe uprace hrubú špinu a dá podľa dohody na miesto nábytok. V Bratislave je konkurencia silná, preto dostanete časť služieb spojených s maľovaním navyše ako bonus. Mimochodom, profesionálny maliar pracuje rýchlejšie ako vy. Prax robí svoje. 4-izbový byt mu potrvá podľa stavu stien a rozsahu maľovania približne 3-4 dni.

Ako nájsť dobrého maliara cez Google

Aj v dnešnej „rýchlej“ dobe prináša lepší výsledok trpezlivosť. Dobrí maliari sa totiž naozaj nemusia objaviť na prvej či druhej pozícii. Prečo?

Pri vyhľadávaní pomocou vyhľadávačov Google, Bing, Zoznam alebo Yandex je dôležité vedieť, že mnohé firmy optimalizujú svoje stránky tak, aby boli viac viditeľné, aby sa páčili vyhľadávačom. Upravujú obsah svojich web-stránok tak, aby pokrýval často vyhľadávané kľúčové slová (tzv. SEO). Dôsledkom toho je fakt, že web-stránky, ktoré majú veľmi dobré SEO umiestni vyhľadávací algoritmus Googlu a spol. v hornej časti výsledkov vyhľadávania (pod reklamnými sponzorovanými). To však neznamená, že ich obsah je najlepší pre vás. Platí to pre maľovanie i pre ostatné vami hľadané slová.
Preto sa oplatí stráviť pri vyhľadávaní trochu viac času a pozrieť si prvých 5-7 vyhľadaných ponúk webov a porovnať.

Pretože investícia do starostlivého výberu maliara sa vám vráti nielen v podobe dobrého pocitu z hladkých a pekných stien, ale aj zo samotného priebehu prác. A pravdou je tiež, že dobre spravené kvalitné nátery od maliarov so skúsenosťami vydržia na stenách dlho.